Medycyna naturalna a ukąszenia owadów. Jakie naturalne sposoby pomagają zwalczyć dolegliwości swędzenia i pęcherzy?
Medycyna naturalna to bardzo dobrze kojarzące się zestawienie słów. Nie mniej jednak oznacza bardzo wiele. Jest bowiem medycyną, a raczej jej odłamem, który w istocie działa od długich lat. Współcześnie pojawia się jednak coraz to więcej metod i alternatyw leczenia, dzięki którym ludzie leczą się – zastępując tradycyjne leki przepisane przez lekarzy.
Istnieje jedna dolegliwość, która dotyka lub chociaż raz w życiu dotknęła niemalże każdego. Mowa o ukąszeniach, które są dotkliwe, drażniące i ciężkie w eliminacji. Użądlenia mogą być zwalczane nie tylko specyfikami z aptek. Równie dobrze sprawdzą się domowe sposoby, które w istocie wpisują się w elementy medycyny alternatywnej.
Oto najbardziej popularne rozwiązania, które odpowiadają na wyżej wymienione zmartwienia po ukąszeniach:
- Pierwszą z nich jest babka lancetowata, która rośnie niemalże na każdym podwórku. Roślina ta wykazuje właściwości nie tylko przeciwzapalne, ale także przeciwbakteryjne. Dzięki nim – świąd skóry ustępuje niemalże natychmiast – zmniejszając przy tym także obrzęk. Jeśli chodzi o szczegółowe stosowanie to do leczenia nadają się jedynie liści tejże rośliny.
Należy je zerwać, umyć i kolejno zgnieść w moździerzu. Powstałą pastę trzeba kolejno wysmarować swędzące miejsca;
- Natka pietruszki to nie tylko pyszne zioło, które nadaje się do zupy, czy innego przyprawiania potraw. Jak się okazuje – w swoim składzie zawiera wiele olejków, które są odpowiedzialne za wiele funkcji, działając przy tym na szereg dolegliwości. Jej działanie jest bardzo podobne do wyżej opisanej babki lancetowatej, ale także popularnej przyprawy, jaką jest bazylia.
Rozgniecione liście w moździerzu sprawią, że swędzenie ustanie, a reakcja zapalna nie będzie się rozprzestrzeniać i się ograniczy;
- Nagietek to kolejna roślina, która nie tylko pięknie wygląda, ale i ma świetne zastosowanie i efekty. Przede wszystkim działają kwiatki nagietka, które wykazują właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne.
.